Sanstable
 
 
Lot 39 Dubawi (IRE) / Fallen For You
Lot 39 Dubawi (IRE) / Fallen For You

Yetiştiricilikte inandığım kuralların başında kalitenin her zaman adettin önünde olması mecburiyetidir. Yetiştiriciler sahip oldukları tayların her sene % 50-60 kısmını satıp yerlerine güçleri oranında farklı ve daha kaliteli kan hatları ile doldurmaları onların atçılık ve yetiştiricilik sektöründe en yukarlarda kalmalarını sağlayacak işlerin başında gelir. Dünyanın tüm büyük ekürileri bu yolu tercih ederek en üst seviyede rekabet edebilmektedirler. Bu fikre en güzel ö...rnek ise Godolphin ekürisinin 2016 yılında açıkladığı yetiştiricilik planlamasıdır.

Yetiştiricilik sektöründe 2016 yılının en dikkat çekici olaylarının başında dünyanın en büyük ekürisi olan Godolphin`ìn yetiştirdiği ve sahip olduğu yearlinglerde azaltmaya(reduction) gitme kararı almasıydı. Eküri bu yıl dünya genelinde yapılan ve yapılacak olan satışlar sayesinde eldeki tay sayısını azaltıp yerlerine az sayıda değerli tay satın alıp kaliteyi artırma kararı aldı. Bu fikirden yola çıkarak 2016 Keeneland yearling satışlarında sahip olduğu 53 tayı, 2,8 millyon$ satan Godolphin, aynı satışlarda 2 War Front, ve 1 Medaglia d`Oro tayını 1,5 million$ satın alarak ciddiyetini göstermiş oldu.

Eldeki tayları satarken kaliteli alımlarda yapmaya devam eden Godolphin, 2016 Tattersalls yearling satışlarından yaklaşık 2,700,000£ (10,449,000TL) satın aldığı, Lot 39 Dubawi (IRE) / Fallen For You, tayı Avrupa ve Amerika`da 2016 yılının en pahalı ve değerli tayı durumundadır.
《 Geri Dön
 
Web Tasarım