Sanstable
 
 
GULL vs ARSENIC
GULL vs ARSENIC

Gull; Approve'un G3 galibi (+) G1 plase başarılı taylarından biridir. Başarılı yarış atı olmasının haricinde, Gull'ın farklı bir özelliği daha bulunmaktadır. Gull'ın 2 Annesi "KIMONO", 2007 G1 Ankara koşusu galibi (+) G1 Gazi koşusu ikincisi Arsenic'in annesi "IBERIAN' ın" kız kardeşidir. Bu sonuçtan yola çıkarak;

1- IBERIA'nın Türkiye'de ki kızlarının Approve ile eşleşmesi başarılı sonuçlar verebilir.
•Arch En Ciel (+) kızları; Special Sword, ve Taximo.
•Kaşenim (+) kızları: Velocity, Secret Society, ve Sinemtay
•My Cherub(Approve'dan hamile)

2- Arsenic'in 4 Annesi, Gull'ında 5 annesi, foundation mare(kurucu anneler arasında bulunan) özel kısrak "SPECIAL" ( Hem şampiyon yarış atı ve aygır Nureyev hemde dünyanın en önemli aygırlarının başında gelen Sadller's Well'in annesi Fairy Bridge'inde annesidir).

Bu fikirden yola çıkarak:
•Approve'un Nureyev kan hattından gelen kısraklarla başarılı yavrular verme şansı yüksektir(Pentire Celebre, Daijin, Kaneko, Pressing, Fasliyev, Arakan, Unusual Heat, Soviet Star, Polar Falcon, Pivotal, Kyllchy, Zilzal, Theatrical, Spining World, Atticus, Alwuhush, Wolfhound, Starvinsky, ve Cosak Guard kızları)

•Ayrıca Approve'un annesi Wyola'nın bir Sadlers Wells kızı olması, ve "SPECIAL" kan hattının temsilcileri; Sadler's Wells (+) Fairy King soyundan gelen kısraklarla oluşacak eşleşmelerden uyumlu bir inbreeding(Special tekrarı) yaratıp başarılı yavrular alma şansının yüksek olduğunu göstermekte.

Öncelikle SPECİAL`in kızları Bound, Durrah, Kilavea, Number, Wield, ve bu kısrakların soyundan gelen atlar ile yapılacak eşleşmeler fark yaratacaktır. Daha sonra Fairy Bridge`in oğlu Sadlers Wells soyundan gelen kısraklarla yapılacak eşleşmeler başarılı olabilir. (Powers Court, Galileo, Teofilo, High Chaparral, Montjeu, Hurricane Run, Beat Hallow, Doyen, Sun Music, Barathea, In the Wings, King of Kings, El Prado, Medaglia Doro, Kittens Joy, Artie Schiller, Enterpreneur, Rip Van Winkle, Soldires of Fortune, Rodderic O'Connor, New Approach, ve Scar Face kızları)

3- GULL'ın annesi Karmanın Approve ile olan uyumunu dikkate alınarak;
Karma-Kimono-Iberia--Kilinski anne hattından çıkmış diğer açık yarış atlarını incelediğimizde:
•Iberia'nın Strike the Gold eşleşmesinden G1 galibi Arsenic (+) Ayrıca Kimono ve Iberia'nın diğer bir kız kardeşi Robe Chioise'in şampiyon aygır Kingmabo'nun oğlu Archhipenko ile eşleşmesinden G1 galibi Madam Chiang'ı verdiğini görmekteyiz. Buradan yola çıkarak Approve'un, Strike the Gold kızları ve Kingmambo kan hattından gelen kısraklarla başarılı yavrular vermesi beklenebilir.( Okawango, Lemon Drop Kid, Henry the Navigator, Archipenko, Dubai Destination, ve King's Best kızları)
《 Geri Dön
 
Web Tasarım