Sanstable
 
 
DINAZZO: Lilbourne Lad - Nisriyna(Intikhab)
DINAZZO: Lilbourne Lad - Nisriyna(Intikhab)

Bir sonraki durak: 19 Mart 2017 tarihinde koşulacak, 2,322,000$ (8,895,000TL) ikramiyeli, ''THE BMW HONG KONG DERBY'' . Lilbourne Lad'in 4 yaşındaki oğlu Dinozzo, İrlanda'da ilk Maiden yarışını kazandıktan sonra Hong Kong'lu yatırımcılar tarafından satın alındı.

22 Ocak Hong Kong/Sha Tin hidodrumunda koştuğu 225,000$(860,000₺) ikramiyeli (Class 2) Po Yan 1800mt koşusunu 1 boy fark ve 1.47.11 dereceyle kazanan Dinazzo, bu güne... kadar katıldığı 6 koşuda, 3 galibiyet, 3 plase ve 300,000$(1,149,000₺)ikramiye kazanmıştır. Dinazzo'nun kazandığı bu yarıştan sonra Lilbourne Lad, Avrupa 3'cü Jenerasyon Kümülatif Aygır Kazanç sıralamasında;1,525,000$(5,840,000₺) kazanılmış ikramiye ve 56 yarış kazanmış yavrusuyla lider aygırlar arasındaki yerini korumaya devam ediyor.

Dinozzo'nun pedigrisini incelediğimizde öne çıkan bir kaç noktayı özetlemek gerekirse:
1- Dinozzo'nun annesi Nisriyna bir Intikhab kızı. Intikhab, Red Ransom'un Avrupada'ki en başarılı aygır oğulları arasında ve Roberto kan hattının önde gelen temsilcilerinden. Bu eşleşmeden yola çıkarak, Lilbourne Lad ve Roberto kan hattında gelen kısrakların eşleşmesi başarılı sonuçlar vereceği beklenebilir. Sri Pekan, Dr Fong, Red Bishop, Fantastic Fellow, Intikhab, Lear Fan, Arch, Blame, Kris S., Dynaformer, Silver Hawk, Mister Baileys, Robellino, ve Bobs Back kızları Lilbourne Lad'e uyum sağlıyacaktır.

2- Lilbourne Lad'in ikinci annesi "Gothic Dream'in" babası Nashwan ve annesi Height of Fashion, Lilbourne Lad ile eşleşecek kısraklarda mükemmel bir inbreeding kaynağı olacaktır. Doğacak taya mesafe ve class katacak. Nashwan, Nayef, Tamayuz, Sir Prancealot, Unufwain, Alhaarth, Haafd, Swain kızları Lilbourne Lad'e başarıyla uyum sağlıyacaktır.

3- Lilbourne Lad'in annesi "Sogno Verde" Green Desert-Danzig kan hattından gelmekte. Acclamation kan hattıyla Danzing kan hattı birleşmesinden doğan önemli atlar:G1 galibi Lethal Force, G2 galibi Birchwood, Ardhoomey, Estidhkaar, Aclaim, Tis Marvellous. Lilbourne Lad'in Danzing kan hattından gelen kısraklarla birleşmesi başarılı sonuçlar verecektir (+) çok değerli bir inbreeding kaynağı. Eagle Eyed, Sea Hero, Danehill Dancer, Fastnet Rock, Lawman, War Front, Holly Roman Empire, Hard Spun, Cape Cross, Oasis Dream, Anabaa, Rock of Gibraltar, Zoffany, Grand Lodge, İnvincible Spirit, Bertolini kızları Lilbourne Lad'e uyum sağlıyacaktır.
《 Geri Dön
 
Web Tasarım