Sanstable
 
 
CIGAR vs ALPHABET SOUP
CIGAR vs ALPHABET SOUP

G1 BREEDERS CUP JUVENILE TURF 1600 mt(2yş Erkek) Cigar (1990): Palace Music - Solar Slew(Seattle Slew). Amerikan at yarışı tarihinin en sevilen ve unutulmaz şampiyonları arasında yer alan Cigar yarış hayatına 3 yaşında başladı.

Kazandığı 1200mt kum Maiden koşusundan sonra sahibi Allen Paulson ve antranörü William Mott tarafından çim pedigirisine sahip olduğuna karar verilen Cigar, 11(1 galibiyet) koşu üst üstte çim pistde koşturuldu. Bu denemelerde başarılı olamayan şampiyon, kum piste geri döndük...ten sonra koştuğu 20 yarışın 17'sini(12 G1) kazanarak ulaşılması zor bir rekora imza attı.

Yarış hayatının son koşusunu Kanada'da düzenlenen 1996 G1 Breeders Cup Classic 2000mt kum yarışına katılarak tamamlayan şampiyonun Alphabet Soup(1991): Cozzene - Literate(Arts and Letters) ile girmiş olduğu mücadele hatırlamaya değer.
Yarış hayatı tamamlandıktan sonra aygırlık hakkının %75'şi 25 milyon$'dan Coolmore harasına satılan Cigar, sıfat yaptığı 34 kısrağı hamile bırakamıyınca aşımdan geri çekildi(Sigortadan aygırlık hakkı için ödenen para geri alındı), ve 2014 yılına kadar Kentucky Horse Park'da yaşamına devam etti.
《 Geri Dön
 
Web Tasarım