Sanstable
 
 
CANDY RIDE
CANDY RIDE: Ride the Rails-Candy Girl(Candy Stripes)

Bazı şampiyon atlar vardır pedigrileri "blue blood" enternasyonal seviyede kabul görmediğinden dolayı kendilerini hayatlarının her aşamasında defalarca kanıtlamak zorunda kalırlar. İşte Candy Ride bu şampiyonların en önemlilerinin başında gelir. Kentucky Lane's End harasında 60,000$ aşım yapan; 8 G1, 11 G2, 8 G3 ve toplamda 52 Black Type yavru vermiş Candy Ride, Amerika'nın sayılı aygırları arasındadır.

Bu efsane şampiyonun hayatı zorluklarla ve büyük mücadelelerle doludur. Arjantin'in önemli haralarından Haras Abolengo aynı zamanda babası Ride the Rails'inde aşım yaptığı haraydı. Bu harada 1999 yılında doğan Candy Ride daha sonra lokal bir çiftlik sahibine satılır. İki yaşında resmi olarak hiç koşmamış görünen bu şampiyon at aslında yarış sahalarına gelmeden önce çoktan efsane haline gelmişti.

Arjantin'de lokal çiftlikler sahip olduğu tayları yarış sahalarına getirmeden önce, hafta sonları kendi aralarında ufak ikramiyelerle 400-600mt arası sprint yarışlarında koştururlarmış. Güçlü, sağlam ve sakin karakteriyle, 2 yaşında katıldığı çiftlikler arasında yapılan (unoffcial/resmi kayıtı tutulmuyan) tüm sprint yarışlarını kazanan Candy Ride, Burnos Aires yarış sahasına gelmeden önce efsane yarış atı olarak anılmaya başlanmış.

3 yaşında Arjantin`de resmi kayıtlı koştuğu 3 yarışıda kazanan şampiyon; G1 Joaquin S de Anchorena, ve G1 San Isidro, yarışlarında 1600 mt mesafeyi 1.31.01 - 1.32.16 derecelerle ve 8 boy farkla kazanınca Amerika'lı at sahipleri Sid ve Jenny Craig tarafından satın alınmış. Amerika'ya geldikten sonra koştuğu üç yarışıda kazanan Candy Ride, özellikle Delmar G1 Pacific Classic 2000 mt yarışında, Amerikan şampiyonu Medaglia d'Oro'yu, bayan jokey Juli Crone idaresinde 3,5 boy farkla geçmesi büyük heycan yarattı.

Koşu hayatını hiç geçilmeden tamamlıyan bu büyük şampiyon 2005 yılında 10,000$ aşım ücretiyle aygırlığa başladığında populer olmayan pedigrisinden dolayı başarılı olabileceğine yetiştiriciler pek inanmıyorlardı.
Bugüne kadar aygırlık kariyerinde 8 G1 galibi (Shared Belief, Misrenembered, Sidney's Candy, Twitling Candy, Captain Candy Man, El Brujo, Evita Argantina, Home Sweet Aspen) tay veren Candy Ride, her yıl kendisini kanıtlamaya devam ediyor. *Frank Mitchell "Candy Ride Remains Hard to Catch" yazısınından yararlanılmıştır.
《 Geri Dön
 
Web Tasarım