Sanstable
 
 
BLUSHING GROOM: Red God - Runaway Bride
(Wild Risk)
BLUSHING GROOM: Red God - Runaway Bride(Wild Risk)

1974 yılında doğan Blushing Groom 2 yaşında Aga Khan forması altında 4 G1 koşu kazanarak; Prix Robert Papin, Prix Morny, Prix de la Salamandre, ve Grand Critérium, Fransada 1976 yılının şampiyon 2 yaşlı tayı ünvanını kazandı. Üç yaşında G1 Fransa Ekek tay deneme koşusunu kazandıktan sonra İngiltere G1 Epsom Derby favorileri arasına giren Blushing Groom, bu büyük yarıştan önce 6 milyon $'a aygırlık için sendika edildi. Yarışı Northern Dancer'in şampiyon oğlu The Minstrel'in arkasından üçüncü tamamladı.

15.3 hand(1.60 cm) boy, süratli, hiper aktif , ve çabuk ayak değiştirebilen Blushing Groom yarış hayatını 10 koşu, 7 galibiyet, 3 plase ve 407,153$ ikramiye ile tamamladı. 1978 yılında Kentucky Gainsway harasında aygırlığa başlıyan Blushing Groom'un aygırlık kariyeride başarılarla dolu. 1989 yılında İngiltere/ İrlanda'nın şampiyon aygırı, 1988 ve 1995 yılında İngiltere/İrlanda şampiyon kısrak babası seçilen Blushing Groom'un bu güne kadar 92 Stakes kazanan yavrusu bulunmaktadır.(%18 Stakes Galibi tay / İsmi konmuş tay oranı) Benim Aklımda kalan şampiyon yavruları arasında Rainbow Quest, Arazi, Nashwan, Rahy, Sky Beauty, Groom Dancer, Blushing John ve Runaway Groom bulunmaktadır.

Blushing Groom’un kızlarıda bu güne kadar önemli şampiyonlar doğurmuştur; Awesome Again , Macho Uno , Goldikova, Lammtarra, Kahyasi, Stravinsky, ve Carson City bunlardan bazılarıdır..
《 Geri Dön
 
Web Tasarım