Sanstable
 
 
   
  • Önsöz
  • Pedigree
  • Conformation
  • Yarış Record
  • Kazanan Yavruları
  • Satış Sonuçları
  • Pedigri Analiz
  • Gallery
  • Video
   
 

APPROVE//MR PROSPECTOR kan hattı eşleşmeleri

Machiavellian hattı: Mr Prospector — Coup De Folie(Halo)
Green Desret`ın iki şampiyon aygır oğlu Oasis Dream ve Invincible Spirit`in açık yarış kazanan taylarının pedigrilerini incelediğimizde Mr. Prospector kan hattıyla çok başarılı uyum sağladığını görmekteyiz. Bu kan hattının detayına indiğimizde karşımıza çıkan bazı dikkat çekici eşleşmeler:
APPROVE`un babası Oasis Dream ile Machiavellian kızlarının eşleşmesinden 2xG1 galibi Goldream ve G1 Naaqoos görmekteyiz. Invincible Spirit ile Machiavellian kızlarından olan eşleşmeden ise 2xG1 galibi Territories, G1 Hooray, G2 Conquest ve 2xG3 Lockwood ön plana çıkmakta. Kısrak babası olarak Machiavellian, oğulları Street Cry, Medicean.ve Vettori kızları ile birlikte Street Cry`ın başarılı aygır oğulları Street Sence, Street Boss kızları ve Medicean`ın başarılı oğlu Dutch Art kızları APPROVE ile iyi uyum sağlayacağını düşünmekteyiz

Kingmambo hattı: Mr Prospector — Miesque (Nureyev)
Oasis Dream`in 6xG1 galibi şampiyon kızı MIDDAY(Midsummer-Kingmambo) son on yılda Avrupa yarışçılığına damgasını vurmuş kısraklardan biridir. Ayrıca Kingmambo`nun dünya genelinge aygırlık yapan oğulları; Kings Best, Dubai Destination, Lemon Drop Kid, ve ülkemizde aygırlık yapmış Okawango kızları APPROVE ile iyi uyum sağlıyacağını düşünmekteyiz.

Gone West hattı: Mr Prospector — Secrettame(Secretariat)
Avrupa ikinci sene aygır listesinin en üst sıralarında yer alan Oasis Dream`in G2 galibi oğlu Showchasing annesi bir Zafonic(Gone West) kızıdır. Ayrıca, Invincible Spirit`in 5xG1 galibi şampiyon oğlu(Oasis Dream'in kız kardesi Zenda'dan olan) Kingman'in anneside Zamindar(Gone West) kızıdır. Daha detaylı incelediğimizde, Gone West in ülkemizde aygırlık yapmış oğlulları Royal Abjar ve West by West kızları (+) Amerikanın önemli aygırlarından Speightstown, Proud Citizen, Mr Greeley, ve Johar kızları APPROVE ile iyi uyum sağlamaları düşünülebilir.

APPROVE`un anne hattına (Forty Niner) inbreeding denemeleri: 
Bazı Pedigri uzmanları kısrak/aygır eşleştirmesi yaparken, kısraklarını seçtikleri aygırın anne hattıyla inbreeding yapmanın başarıyı getireceğine inanırlar. Bu fikirden yola çıkarak APPROVE`un annesi Wyola`nın annesi Rubies from Burma`nın bir Forty Niner(Mr. Prospector) kızı olması, Forty Niner`ın oğlu olan Distorted Humor ve Coronado`s Quest kızlarının Approve eşleşmeleri başarılı sonuçlar verebilir.APPROVE// NOTHERN DANCER kan hattı eşleşmeleri

Sadlers Wells hattı: Northern Dancer — Fairy Bridge (Bold Reason):

Approve `un annesi Wyola`nın bir Sadlers Wells kızı olması, Sadlers Wells hattını temsil eden aygırların kızları ile yapılacak eşleşmeleri ilginç kılıyor. Bu güne kadar Kings Theather(Sadlers Wells) ve King of Kings(Sadlers Wells) kızlarından kazanan dört tayı bulunan Approve`un babsı Oasis Dream`in de bu hat ile eşleşmesinden; G1 Opinion(Sadles Wells), 2xG2 Sri Putra(In the Wings), G2 Peace at Last, ve G3 Rainfal(Barathea), G2 Hard Dream(Galileo) ve Arcano`nun oğlu G3 galibi MISTERIOUS BOY(Tobougg-Barathea) gibi kazanan başarılı tayları bulunmaktadır. Benzer alternatifleri incelediğimizde; El Prado`nun şampiyon oğulları Medaglia Doro ve Kittens Joy ile birlikte Montjeu, oğlu Authorized, High Chaparral, Doyen kızları ve ülkemizde`de aygırlık yapan Powerscourt kızlarıda Approve ile iyi uyum sağlayacağını düşünmekteyiz.

Nijinsky hattı: Northern Dancer— Flaming Page (Bull Page)

Nijinski`nin oğulları ve torunları`nın kızları, Oasis Dream ve Approve eşleşmelerinde iyi uyum sağladığı gözükmekte. Oasis Dream`in G1 galibi kızı LADY JANE DIGBY(Niniski-Nijinski), G2 FROZEN POWER(Royal Academy-Nijinsky), G3 Visit(Kayhasi-Nijinski), ve G3 galibi kızı Sandbar(Hernando-Niniski) bu eşleşmelerden bazılarıdır. Ayrıca, Approve`unda Lomitas(Niniski) ve Royal Academy(Nijinsky) kızlarından kazanan yavruları bulunmaktadır. Yukarıdaki kısrak babalarına ilaveten, Sky Classic ve ülkemizde aygırlık yapan Marlin, ve Knight Line Dancer kızlarıda Approve için uygun eşleşmelerdir.

Nureyev hattı: Northern Dancer— Special(Forli)

Oasis Dream kan hattının Nureyev hattından gelen kısrak`lar ile eşleşmesinden kaliteli yarış atları gelmektedir; 2xG2 galibi Clacodera(Pivotal-Polar Falcon), 2xG3 galibi ve aygır Captain Gerard( Soviet Star-Nureyev), ve G3 galibi Mainsail(Theatrical-Nureyev) bunlardan bazılarıdır. Ayrıca Approve`un hala sahalarda başarıyla koşan Fasliev ve Arakan kızlarından gelen tayları bulunmaktadır. Daha detaylı incelediğimizde; Peintre Celebre, Kyllachy, Unusual Heat ve ülkemizde aygırlık yapmakta olan Kaneko ve Captain Rio kızlarının`da Approve ile iyi uyum sağlayacağını düşünmekteyiz

Try my Best hattı: Northern Dancer — Sex Appeal (Buckpasser)

Türkiyede az tanınan ve fazla tercih edilmeyen Try my Best kan hattı son yıllarda Avrupa yarışçılğına özellikle sprint ve miller mesafelerinde damgasını Royal Applause, oğlu Acclamation ve torunu Dark Angel`la vurmuştur. Approve-Royal Applouse birleşmesinden iki kazanan tayı bulunması, baba kardeşi Showcasing`in Royal Applouse kızından `dan G3 kazana tayı(Cappella Sansevero) bulunması Approve`un Try my Best kan hattıyla iyi uyum sağlayacağını gösteriyor. Kişisel favorim Marju kızlarınıda bu eşleşmelere dahil etmeden geçemiyeceğim.

Storm Bird hattı: Northern Dancer— South Ocean(New Providence)

Strom Bird Kan hattı Avrupada fazla tercih edilmemesine rağmen Approve bu hattı temsil eden Footinthesand(EL Astronoute), Mujadil(Pitty Cash) ve Bluebird(Aprovado,ve Free Enty) kızlarından bu güne kadar dört kazanan tay vermiştir. Dünya genelini incelediğimizde Giants Causeway, oğlu Shamardal ve Stormy Atlantic kızları ile ülkemizde aygırlık yapan Mountain Cat ve Lion Heart kızları Approve ile iyi uyum sağlayacağını düşünmekteyiz

Approveun babası Oasis Dream` in annesi Hope un baba hattına 
(Lyphard) inbreeding denemeleri:

2015 yılı Avrupa sprint şampiyonu, Oasis Dreamin 4xG1 galibi oğlu Muhaarar ( Linamix-Mendez-Bellypha-Lyphard) annesinin Lyphard kan hattından gelmesi dikat çekiçidir. . Linamix, oğullu Slickly ve ülkemizdede aygırlık yapmış Manila kızları ile Approve eşleşmeleri başarılı sonuçlar verebilir.


APPROVE Pedigri Çalışmaları (Part 3/3)

APPROVE// SHARPEN UP kan hattı eşleşmeleri

Oasis Dream ile Shappen Up kan hattından gelen kısrakların uyumu fazlasıyla dikkat çekici. Özellikle Selkirk(Sharpen Up) kızlarından açık yarış kazanmış atlar; G2 galibi Monitor Closely, 2xG3 Main Aim, G3 By by Birdie, ve kısa vade galibi: Polybius, Field of Dreams, Minalisa, ve oğlu Kirkwall(Selkirk) kızından G3 galibi Gale Force Ten, bu eşleşmenin başarılı temsilcileridir. Ülkemizde aygırlık yapmış Common Grounds ve Shining Steel kızları ile birlikte Diesis ve oğlu Halling kızları Approve ile başarılı uyum sağlıyacağını düşünmekteyiz.

APPROVE// SURUMU, INDIAN RIDGE, CADEAUX GENEREUX kan hattı eşleşmeleri

Alman yetiştiriciliğinin dünya atçılığına hediye ettiği en önemli değer Surumu kan hattıdır. Bu hat dünya genelinde stamina(dayanıklılık) kaynağı olarak tanınır. Classic mesafe yarışlarda her zaman söz sahibidir. Oasis Dream`in Surumu kan hattından gelen aygırların kızlarıyla olan uyumu başarılıdır. Özellikle Acatenago kızlarından; G1 galibi Querari, G3 Bermud Reef, ve Monsun kızından 2xG2 galibi Free Port Lux, bu birleşmenin başarılı temsilcilerindendir.

Oasis Dream`in Indian Ridge kızlarıyla olan eşleşmesinden olan G1 galibi Charming Thoughts, ve G1 galibi Jwala ile birikte Approve`unda Indian Ridge kızlarından yarışlar kazanmış tayları Appleberry ve State of the Union bulunması bu birleşmenin başarılı olabileceği fikrini vermekte.

Approve`un başarılı taylarını incelediğimizde Cadeaux Genereux kızından olan, Listed galibi ve G2 plase Accepted, ile Oasis Dream`in G2 galibi kızı Misheer dikat çekmekte. Cadeaux Genereux, oğulları Bijou Dinde ve Bahamian Bounty kızlarının Approve ile iyi uyum sağlayacağını düşünmekteyiz.

APPROVE//BLUSHING GROOM, IN REALITY kan hattı eşleşmeleri

Oasis Dream`in Blushing Groom kan hattından gelen kısraklar ile eşleşmesi başarılı sonuçlar vermiştir. Rainbow Quest(Blushing Groom) kızından G1 galibi Aqlaam ve G3 Sarkıyla, Nawhwan(Blushing Groom) kızından G3 galibi Chigun ile birlikte Approve`unda Spectrum(Rainbow Quest) kızlarında kazanan yavruları bulunmaktadır. Ayrıca, ülkemizdede aygırlık yapmış Bin Ajwaad kızlarınıda Approve ile uyum sağlayacağını düşünmekteyiz.

Son olarak, Oasis Dream ile Warning(Known Fact-In Reality) kızından olan eşleşmesinden G1 galibi Prohibit önemli bir yarış atıydı. Ayrıca, Warning`in oğulları Dikat, Piccolo kızları ile Amerika`nın önemli aygırlarından Tiznow(Cees Tizzy-Relaunch-In reality) ve oğullarının kızları Approve için ideal eşleşme partnerleri olabilir.Not: Aygır ve kısrak eşleştirmelerinde başarıya ulaşmanın birden fazla yolu vardır. Hiç bir metod kati değildir. Yaptığımız pedigiri çalışmaları kesin yada kural değildir. Kişisel tecrübe ve araştırmalardan oluşmuş tavsiyelerdir.

 

 
Web Tasarım