Sanstable
 
 
   
  • Önsöz
  • Pedigree
  • Conformation
  • Yarış Record
  • Kazanan Yavruları
  • Satış Sonuçları
  • Pedigri Analiz
  • Gallery
  • Video
   

 

Sayın Yetiştiricimiz

2015 aralık ayında  İrlanda`dan ithal edilen  genç ve başarılı aygır Appove 2016 aşım sezonunda TJK Karacabey pansiyon harada sıfat yapmıştır ve 2019 yılında yarış sahalarına gelecek 63 tayı mevcuttur.

2008 doğumlu Approve bir Oasis Dream oğludur. Oasis Dream`in soyu Green Desert-Danzig kan hattından gelmektedir ve Avrupa`nın en değerli aygırından arasındadır. İki ve üç yaşında toplam 3xGurup 1 koşu kazanıp Avrupanın şampiyon sprinteri seçilen Oasis Dream`in aygırlık hayatıda büyük başarılarla doludur. Bugüne kadar sahalara gelmiş toplam 1,306 tay, 1049 koşan at, 717 kazanan at(%68), 17 G1 galibi, 14 G2 galibi, 22 G3 galibi, 59 kısa vade galibi at, ve kazanılmış 67,168,620$ ikramiye ile Oasis Dream dünyanın en beğenilinen ve talep edilen aygırları arasında yerini almaya devam ediyor. . Özellikle kısa, orta ve 2 yaşlı koşularında fazlaca kazanan tayı bulunan bu şampiyon aygır, son yıllarda başarılı ve popüler bir aygır babası olarak da adından sıkça şöz ettirmeye başarmıştır. Bu gün itibariyle 17 açık yarış kazanmış oğlu aygırlığa başlamış; Muhaarar, Showcasing, Approve, Arcano, Power, Frozen Power ve Gale Force Ten bu kan hattının başarılı temsilcilerinden önde gelenleridir. Önümüzdeki yıllarda açık yarış kazanan başarılı erkek tayları, genç aygır adayları olarak karşımıza çıkmaya devam edecek, ve Oasis Dream kan hattı uzun yıllar yarış sahalarında kalıcı olup kalitesiyle iz bırakacaktır.

Approve`un anne hattını incelediğimizde, annesi Wyola`nın bir Sadller`s Wells kızı olduğunu görmekteyiz. 2011 yılında 525,000 gineye Japonya`ya satılan Wyola`nın pedigrisini incelediğimizde şampiyon yarış atları ve başarılı aygırlar karşımıza çıkmakta. 2 yaşlı Fransa şampiyonu (G1) Culture Vulture, Amerika (G2) galibi Santa Catarina, Avrupa şampiyonu yarış atı ve başarılı aygır (G1) Zilzal, 2 yaşlı Kanada şampiyonu (G1) Negligee, (G1) galibi Awe Inspiring, Avrupa şampiyon yarış atı ve başarılı aygır (G1) Polish President, (G2) galibi ve başarılı aygır Intikhap, Approve`un anne hattının içinde bulunan kaliteli atlardır.

Yarış hayatına mayıs 2010 yılında İngiltere`de başlayan Approve , iki yaşında toplam 10 yarış koşmuş; 3 birincilik, 1 ikincilik, ve 2 dördüncülük yaparak aygırlığa ayrılmıştır. Özellikle İngiltere Ascot sahasında kazandığı (G2) Norfolk Stakes, ve York sahasında kazandığı (G2) Gimcrack Stakes ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Gerektiğinde sürate ayak uydurabilen , gerektiğindede bekleme kabiliyetini gösterebilen Approve, düzgün conformasyonu ve sağlamlığı ile başarılı bir yarış atı olarak tarihe geçmiştir.

Bu güne  209 Koşan Tay, 109 Kazanan Tay(%52), 4,397,156$ (28,185,000TL) kazanılmış ikramiye ile Avrupanın en başarılı 5’ci Jenerasyon aygırları arasındadır. (Kaynak: Toroughbred Daily News, 8 Eylül 2018) Çekilen kısrağın kalitesi ve koşu mesafesine göre, 1000mt den 2400mt kadar başarıyla koşan yavruları bulunan Approve özellikle koşan yarış adeti, koşan/kazanma oranı, ve sağlamlık alanlarında dikkat çekmekte.

 
Web Tasarım