Sanstable
 
 
   
  • Önsöz
  • Pedigree
  • Conformation
  • Yarış Record
  • Kazanan Yavruları
  • Satış Sonuçları
  • Pedigri Analiz
  • Gallery
  • Video
   

 

Sayın Yetiştiricimiz

Sayın Yetiştiricimiz San Ekürisi 2015 aralık ayında yılında İrlanda`dan ithal ettiği genç ve başarılı aygır Appove 2016 aşım sezonunda TJK Karacabey pansiyon harada sıfat yapmıştır. Toplamda çekilen 94 kısrak, 82 hamile, ve %89.13 gebelik oranıyla Approve`un önümüzdeki yılların en başarılı ve ticari aygırları arasında olacağına güvenimiz tamdır. Yetiştiricilerimizin Approve`a göstertiği ilgi ve güvenden dolayı müteşekkiriz.

2008 doğumlu Approve bir Oasis Dream oğludur. Oasis Dream`in soyu Green Desert-Danzig kan hattından gelmektedir ve 75,000 pound aşım ücretiyle Avrupa`nın en değerli aygırından arasındadır. İki ve üç yaşında toplam 3xGurup 1 koşu kazanıp Avrupanın şampiyon sprinteri seçilen Oasis Dream`in aygırlık hayatıda büyük başarılarla doludur. Bugüne kadar sahalara gelmiş toplam 1,114 tay, 904 koşan at(%81.14), 617 kazanan at(%55.39), 15 G1 galibi, 13 G2 galibi, 22 G3 galibi, 51 kısa vade galibi at, ve kazanılmış 58,414,035$ ikramiye ile Oasis Dream dünyanın en beğenilinen ve talep edilen aygırları arasında yerini almaya devam ediyor. . Özellikle kısa, orta ve 2 yaşlı koşularında fazlaca kazanan tayı bulunan bu şampiyon aygır, son yıllarda başarılı ve popüler bir aygır babası olarak da adından sıkça şöz ettirmeye başarmıştır. Bu gün itibariyle 14 açık yarış kazanmış oğlu aygırlığa başlamış; Muhaarar, Showcasing, Approve, Arcano, Power, Frozen Power ve Gale Force Ten bu kan hattının başarılı temsilcilerinden önde gelenleridir. Önümüzdeki yıllarda açık yarış kazanan başarılı erkek tayları, genç aygır adayları olarak karşımıza çıkmaya devam edecek, ve Oasis Dream kan hattı uzun yıllar yarış sahalarında kalıcı olup kalitesiyle iz bırakacaktır.

Approve`un anne hattını incelediğimizde, annesi Wyola`nın bir Sadller`s Wells kızı olduğunu görmekteyiz. 2011 yılında 525,000 gineye Japonya`ya satılan Wyola`nın pedigrisini incelediğimizde şampiyon yarış atları ve başarılı aygırlar karşımıza çıkmakta. 2 yaşlı Fransa şampiyonu (G1) Culture Vulture, Amerika (G2) galibi Santa Catarina, Avrupa şampiyonu yarış atı ve başarılı aygır (G1) Zilzal, 2 yaşlı Kanada şampiyonu (G1) Negligee, (G1) galibi Awe Inspiring, Avrupa şampiyon yarış atı ve başarılı aygır (G1) Polish President, (G2) galibi ve başarılı aygır Intikhap, Approve`un anne hattının içinde bulunan kaliteli atlardır.

Yarış hayatına mayıs 2010 yılında İngiltere`de başlayan Approve , iki yaşında toplam 10 yarış koşmuş; 3 birincilik, 1 ikincilik, ve 2 dördüncülük yaparak aygırlığa ayrılmıştır. Özellikle İngiltere Ascot sahasında kazandığı (G2) Norfolk Stakes, ve York sahasında kazandığı (G2) Gimcrack Stakes ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Gerektiğinde sürate ayak uydurabilen , gerektiğindede bekleme kabiliyetini gösterebilen Approve, düzgün conformasyonu ve sağlamlığı ile başarılı bir yarış atı olarak tarihe geçmiştir.

Bu güne kadar sahaya gelmiş 195 Tay, 158 Koşan Tay, 77 Kazanan Tay, 2,418,193$ (8,536,221TL) kazanılmış ikramiye ile Avrupanın en başarılı 3. Jenerasyon(ilk tayları 4 yaşında) aygırları arasındadır. (Kaynak: Toroughbred Daily News 29 Kasım 2016) Çekilen kısrağın kalitesi ve koşu mesafesine göre, 1000mt den 2400mt kadar başarıyla koşan yavruları bulunan Approve özellikle koşan yarış adeti, koşan/kazanma oranı, ve sağlamlık alanlarında dikkat çekmekte. .

Geçmiş yıllarda şampiyon ve başarılı aygır Sabırlı, The Rising, Tight End, Willpower, Confidence, Pasifika, Fit to Survive, Struggle to Exit, Sunday Surprise ve Blow Up gibi açık yarış kazanan atlar yetiştirmiş San ekürisi olarak, 2017 aşım sezonunda Avrupa yarış ve yetiştiricilik sektöründe kendilerini kanıtlamış genç ve başarılı aygırları Approve ve Lilbourne Lad`i Türk yetiştiricileri ve at sahiplerinin beğenisine sunmaktan mutluluk duyarız

 
Web Tasarım